Sąd Rejonowy w Węgrowie

Opłaty sądowe

Opłaty sądowe można uiszczać:

       1. w formie bezgotówkowej:

  • przelewem na rachunki bankowe Sądu Rejonowego w Węgrowie – numery kont bankowych 
  • za pośrednictwem platformy internetowej E-PŁATNOŚCI udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości
  • kartą płatniczą za pośrednictwem terminala płatniczego (wpłatomatu) zainstalowanego na parterze w budynku sądu, który umożliwia również zakup e-znaków opłaty sądowej (płatność kartą we wpłatomacie nie jest obciążona żadnymi kosztami po stronie dokonującego wpłaty) 

        2w formie gotówkowej:

  • przekazem pocztowym na rachunki bankowe Sądu Rejonowego w Węgrowie w placówkach Poczty Polskiej S.A. na terenie całego kraju, w tym w najbliższej placówce przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 w Węgrowie

 

Uprzejmie informujemy, iż w przypadku niewykorzystania zakupionego e-znaku sądowego, nie ma możliwości zarówno jego zwrotu, jak i zwrotu środków pieniężnych poniesionych na zakup e-znaku.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 marca 2016 r. w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych oraz ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, Ministerstwo Sprawiedliwości nie dokonuje zwrotów środków za zakupione e-znaki sądowe, z uwagi na fakt, iż ww. przepisy prawa nie przewidują możliwości zwrotu zakupionych i niewykorzystanych e-znaków oraz zwrotu kwoty za niewykorzystane e-znaki opłaty sądowej.

Metadane

Data publikacji : 19.11.2009
Data modyfikacji : 01.03.2024
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Węgrowie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Tomasz Salach
Osoba modyfikująca informację:
Jarosław Grzelak

Opcje strony

do góry