Sąd Rejonowy w Węgrowie

W Sądzie Rejonowym w Węgrowie przesłuchania małoletnich świadków i pokrzywdzonych świadków w trybie  art. 185a kpk, art. 185b kpk i  art. 185c kpk odbywają się w Przyjaznym pokoju przesłuchań. Pomieszczenie to przeznaczone jest i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniających jej możliwie największy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć. Tego typu pokoje są niezastąpione w przypadku, gdy organy wymiaru sprawiedliwości mają do czynienia z osobami, które mogą być słuchane tylko jeden raz – dziećmi, ale także np. dorosłymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym.

Przyjazny pokój przesłuchań znajduje się na parterze w budynku Sądu Rejonowego w Węgrowie przy ul. Przemysłowej 20, 07-100 Węgrów. Składa się z dwóch pomieszczeń, oznaczonych nr 4 i 5:

  1. pokoju przesłuchań (wraz z poczekalnią) służącego do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego w obecności i z udziałem biegłego psychologa oraz tłumacza, jeżeli został powołany;
  2. pokoju technicznego, który wyposażony został w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania. Przeznaczony jest dla innych uprawionych osób.

Osoba odpowiedzialna za rezerwację terminów:

Joanna Żółkowska – Kierownik Oddziału Administracyjnego

tel. 25 792 23 77, e-mail: joanna.zolkowska@wegrow.sr.gov.pl

Metadane

Data publikacji : 01.08.2023
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Węgrowie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Jarosław Grzelak Oddział Administracyjny

Opcje strony

do góry