Sąd Rejonowy w Węgrowie

https://www.wegrow.sr.gov.pl/srw/zapewnienie-dostepnosci/informacje-dla-osob-glu/13487,Informacja-dla-osob-gluchych-i-slaboslyszacych.html
24.06.2024, 06:04

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Sąd Rejonowy w Węgrowie realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami   oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego online.

 

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

 

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu , gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać  nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram

 

 

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem tłumacza on-line  zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141).  Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

 

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w Biurze Obsługi Interesanta na parterze w holu głównym w budynku przy ul. Przemysłowej 20 w Węgrowie.

 

 

Uprzejmie informujemy, że w celu poprawy dostępności dla osób niedosłyszących w Sądzie Rejonowym w Węgrowie zainstalowano pętle indukcyjną.

Pętla indukcyjna jest systemem wspomagającym słuch dla osób noszących aparat słuchowy, umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

 

Metadane

Data publikacji : 09.04.2021
Data modyfikacji : 04.05.2021
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Węgrowie
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Jarosław Grzelak Oddział Administracyjny
Osoba modyfikująca informację:
Jarosław Grzelak

Opcje strony